Caron

Značka Caron predstavuje luxus, tradíciu a nádych aristokratickej noblesy. Ak túžite po nevšedné vôňu s puncom histórie, preverené časom a zástupy zákazníkov, potom bude parfum Caron to pravé. Neočakávajte žiadnu sezónne rýchlokvasky s okamžitým a chvíľkovým okúzlením, tu ide o skutočnú exkurziu k samotnej podstate parfumov.

Hovoriť v súvislosti s parfémy Caron o hlbokej tradíciu má svoje opodstatnenie. Značku založil už v roku 1904 majster parfumér Ernest Daltroff a zahájil tak jej cestu za slávou a ohlasom. Prvá vôňa, ktorú značka Caron doslova omráčila verejnosť, bola v roku 1911 Narcisse Noir pre ženy. Už vtedy bolo jasné, že Caron bude nositeľom špecifických, originálnych a nepodbízivých vôňou a následná leta to plne potvrdila. Daltroff mieša jeden úžasný parfum za druhým a jeho životný múza Felicia Wanpouille navrhuje štýlové flakóny. Výkonný tandem spoločne tvoria až do Daltroff smrti v roku 1940. Francúzsko na začiatku minulého storočia zrodila ďalšia legendu, ktorej popularita pretrvala až do dnešných dní, kedy časť zákazníkov túži po závane nostalgie, dobách, kedy čas bežal o niečo pomalšie a tvorba parfumov bola úžasným experimentom, ktorý si žiadal svoj čas a priestor.

História delikátnych a nesmierne elegantných parfumov Caron sa tiahne dejinami parfumov ako voňavá niť - kvetinová korením tvrdená vôňa Infini, vôňa pre nezávislé ženy Tabac Blond, hrejivý vianočné parfum Nuit de Noel z ruží a ylang - ylang, majestátne kompozície Bellodgia alebo krehko svieži konvalinka a magnólie v parfumu Muguet du Bonheur; zabudnúť nemožno ani na červenkastou Nocturnes alebo báječnú sýto kvetinovú Fleur de Rocaille. Asi najznámejší a pre mnohých aj najvydarenejšie vôňou Caron je potom Parfum Sacré. Sacré je presne ten typ vône, ktorý vás nenechá v kľude. Cítite harmóniu a zároveň určitý zvodný nepokoj.

Dodnes uchvacuje ušľachtilú medovú vôní, tóny sýte ruže a najvyberanejšieho korenia a drevín. Caron nezabúda ani na mužov, dôkazom je napríklad bylinná vôňa Yatagan alebo priama Caron Pour Un Homme.

Značka Caron u nás nie je masovo rozšírená, ale vďaka svojim kvalitám si získava fanúšikov a očarené užívateľa. Aj dnes si spoločnosť podržala imidž skvostné dielne vytvárajúce nadčasové kúsky. Ako jedna z mála značiek z brandže zostala iba u výroby parfumov a nedoplnil portfólio ďalším módnym tovarom. Ak príliš nepodliehate módnym prílivom a odlivom a hľadáte pevný bod uprostred spotrebného kolotoče, potom pre vás bude Caron tou pravou voľbou.

Podrobné hľadanieCena
Hľadať v kategórii
Hľadať v kategóriiHľadaťKde hľadať:
0 produktov
Diskusia ku kategórii
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Nadpis:Text príspevku:
Opýtať sa
Vaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku:
Pridať reakciu