John Galliano

John Charles Galliano sa narodil na Gibraltári v roku 1960 do rodiny prísnych katolíkov. V roku 1966 celá rodina emigrovala do Anglicka a usadila sa v juhovýchodnej časti Londýna.

John Gillian tu navštevoval Wilsonovo gymnázium a potom začal študovať módny dizajn na Central Saint Marting College of Art and Design. Absolvoval ho s vyznamenaním a jeho prvá edícia Les Incroyables, ktorá bola inšpirovaná francúzskou revolúciou, bola okamžitým hitom a bola kúpená butikom Browns.

Galliano čoskoro zakladá svoju vlastnú značku a okolo roku 1988 je mu investorov doporučené presunú základňu do Paríža, čo ale neuskutočnil. Nakoniec sa len o vlások vyhýba bankrotu a do Paríža sa sťahuje v roku až 1990, kedy sa rozhodne, že opustí svoj zabehnutý londýnsky život.

S pomocou Amy Wintour a niekoľkých ďalších investorov sa Galliano ocitá opäť na koni. V roku 1995 nastupuje do Givenchy ako projektant a kritik, po pätnástich mesiacoch sa presunul do Dioru. V Dioru pracoval 15 rokov až do roku 2011, kedy na neho bolo uvalené obvinenie z rasovo motivovaného trestného činu. Bol uznaný vinným a odsúdený.

Do sveta parfémov prenikal od roku 2008, kedy vypustil na svet svoj prvý počin - John Galliano John Galliano. Tento parfum sa často označoval za mystický alebo "goth" parfum. Ďalšou jeho slávnu vôní je čučoriedkovo - ružová Parlez-Moi d'Amour. Na výrobe parfumov spolupracoval s parfumérmi Christine Nagel, Aurélien Guichard a Alineor Massenet.

Podrobné hľadanieCena
Hľadať v kategórii
Hľadať v kategóriiHľadaťKde hľadať:
0 produktov
Diskusia ku kategórii
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Nadpis:Text príspevku:
Opýtať sa
Vaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku:
Pridať reakciu